eps
problemy z wysyłaniem Jeśli łączysz się za pośrednictwem TPSA (neostrada) i nie możesz wysłać poczty z programu pocztowego prawdopodobnie dotkęła Cię zmiana wprowadzona przez TPSA. Polega ona na przeniesieniu komunikacji pomiędzy programami pocztowymi a serwerami z portu 25 na 587. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj
poczta przez WWW Jeśli jesteś użytkownikiem naszego serwera możesz skorzystać z dostępu do swojej poczty przez przeglądarkę za pomocą Active.office. Wejdź do swojej poczty
autoryzacja SMTP w ramach walki ze spamem i zwiększania bezpieczeństwa serwera zdecydowaliśmy się przejść na UWIERZYTELNIONY dostęp do wysyłania poczty. Po 1 października serwer eps.gda.pl będzie przyjmował pocztę tylko od osób posiadających konto na serwerze.

Szczegółowe informacje na temat konfigurowania wybranych programów pocztowych można znaleźć tutaj

W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt e-mailowy. Oczywiście nazwy kont (login-y) i hasła nie ulegają zmianie. Nazwa serwera poczty wychodzącej (i przychodzącej): mail.eps.gda.pl (inne nazwy też są aktualne, ale mogą zgłaszać niezgodny certyfikat).
filtr anty SPAMOWY Na naszym serwerze działa filtr antyspamowy, czyli taki który służy do odfiltrowywania niechcianej poczty. Po uruchomieniu działa zasadniczo automatycznie, musisz jednak nauczyć go co jest spamem a co nie.

Jeśli wejdziesz na swoją skrzynkę pocztową przez stronę www: po lewej stronie masz listę skrzynek pocztowych: INBOX, Sent, Trash, spam. Do folderu spam filtr wywala wszystko co uzna jako spam.

Teraz uczenie filtra: jeśli coś jest niechcianą pocztą a znajdzie się w skrzynce poczty przychodzącej INBOX musisz to zaznaczyć (checkbox z lewej strony wiadomości na liście) i nacisnąć guzik SPAM znajdujący się nad listą wiadomości. Wtedy filtr przeanalizuje zaznaczone wiadomości i nauczy się, że tego typu listy są niechcianą pocztą. Kiedy się już nauczy, możesz tę wiadomość przenieść do folderu spam, albo usunąć.

Analogicznie jeśli jakaś dobra wiadomość znajdzie się w folderze spam. Trzeba ją zaznaczyć i za pomocą guzika NIE SPAM nauczyć filtr, że ta wiadomość nie powinna być klasyfikowana jako niechciana poczta. Potem można ją przenieść do folderu INBOX.

Oczywiście wszystkie te operacje możesz wykonywać hurtem na wielu wiadomościach. I więcej wiadomości przetworzysz w ten sposób, tym bardziej nieomylny będzie Twój filtr antyspamowy.